-2 C
Скопје

ХОРОР ВО ХРВАТСКА: Монструми опиле и силувале девојка која завршила во болница

Судот во Сплит одредил мерка затвор за две млади лица осомничени за силување на млада девојка од Имотско, кое се одиграло во саботата на 16 јануари, пренесува Индекс.хр.

Според овие информации, момчињата на возраст од 29 и 22 години најпрво ја опиле 20-годишната девојка, а потоа повеќе пати ја силувале. Сето ова се случувало во викендица на 22-годишното момче во Имотско, а девојката наводно цело време барала помош и пробувала да се ослободи.

Едниот од двајцата осомничени потоа ја однел девојката кај нејзина пријателка, на која таа и се доверила, а по болките во стомакот, таа била однесена во здравствениот дом во Имотско.

Откако ја прегледале, докторите за настанот ја известиле полицијата.

Прочитајте и...  Демократски сојуз: Македонскиот народ има длабоки корења

По апсењето тврделе дека ги „исполнувале нејзините желби“

За време на испитувањето во полицијата и двајцата осомничени го негирале делото и рекле дека тоа се случило со согласност од страна на девојката.

„Далматински портал“ пренесува дека сторителите се бранеле со тоа дека девојката сама прифатила се, односно дека тие само ги исполнувале нејзините желби.

За тие да немаат влијание на сведоците, судијата ги сместил во истражен затвор.

Поврзани вести

ВИДЕО | Израел повторно ја гранатира Сирија

Слободен печат

Мицкоски со критики до власта: Заради вас умираат луѓе, заради вашата неспособност имаме сериозен трет бран новозаболени

Слободен печат

Утре започнува пописот на дијаспората

Слободен печат

Од почетокот на пандемијата, повеќе од илјада луѓе починаа во Црна Гора

Слободен печат

ВИДЕО | Километарска колона камиони на граничниот премин Богородица

Слободен печат

Кина се повеќе економски јакне: Ќе падне ли САД од тронот до 2035 година?

Слободен печат

Остави Коментар