Хорор на Родос: На три различни плажи пронајдени мртви мажи - Слободен печат
ВестиРегион

Хорор на Родос: На три различни плажи пронајдени мртви мажи

Првото тело е пронајдено на плажа меѓу Афанту и Колубија.

Во рок од 24 часа на грчкиот остров Родос на три одвоени плажи се пронајдени тројца мртви мажи.

Првото тело е пронајдено на плажа меѓу Афанту и Колубија во саботата, додека вчера е откриено второто тело на плажа во областа Глистра Афанту, а третото во Фалиракија.

Пристанишните власти покренаа истрага, а телата се упатени на судска медицина. Се претпоставува дека се работи за мигранти.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close