4 C
Скопје

Хоакин Феникс и Руни Мара проговорија за нивниот син Ривер: Иако е многу мал тие се загрижени за иднината која го чека!

Актерската двојка досега се немаше обратено до медиумите, но сепак по два месеци почувствуваа потреба да проговорат пред јавноста за нивниот нов член во семејството.

Хоакин Феникс (46) и Руни Мара (35) станаа татко и мајка пред два месеци. Парот доби син по име Ривер, кој е крстен по починатиот постар брат на славниот актер.

Instagram

За прв пат по тој радосен настан, актерите и се обратија на јавноста преку магазинот „People“, за да истакнат еден малку занемарен проблем во американскиот социјален и политички живот: Темата беше за 545 деца кои се одделени од своите родители на американско-мексиканската граница.

Парот ја нарекол „неподнослива“ самата помисла некој да ги оддели од нивното дете еден ден, а камоли со години и изрази загриженост за тоа како денешниот свет ќе му го објасни на нивниот син.

Прочитајте и...  Постењето го регулира крвниот притисок, ги намалува алергиите и ја подмладува кожата
Instagram
Instagram

Треба да се запрашаме: дали е ова земјата што ја сакаме? Дали се ова наши вредности? Како ќе се чувствуваме кога ќе треба да му објасниме на нашиот син, кога тој ќе нè праша за ова време, за тоа како се однесувавме кон исплашени деца без заштита, од кои некои можеби никогаш повеќе нема да ги видат своите родители? – се запрашаа и самите Феникс и Мара преку обраќањето преку магазинот „People“.

Тие споменаа дека се надеваат дека ќе можат да му кажат на Ривер кога ќе порасне дека Америка ја отфрлила таквата суровост.

Поврзани вести

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат

Остави Коментар