ХИТ: Кучиња ги нападнаа полицајците кои дојдоа да ја уапсат Катица Јанева (ВИДЕО) - Слободен печат

ХИТ: Кучиња ги нападнаа полицајците кои дојдоа да ја уапсат Катица Јанева (ВИДЕО)

Додека македонската јавност под будно око го пратеше апсењето на специјалната обвинителка Катица Јанева, заради аферата „Рекет“, камерите забележаа една интересна сцена.

Како што може да се види, кучиња во еден момент ги нападнаа и лаеја по полицајците кои стоеја пред куќата на обвинителката.

Да потсетиме, Јанева е уапсена по налог на Обвинителството за организиран криминал за злоупотреба на службената позиција и противправно стекнување на околу 5.000 евра.

Обвинителството бараше мерка притвор.

Во случајот „Рекет“ засега се обвинети само Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски, кои од бизнисменот Јордан Камчев изнудиле повеќе од милион евра во замена за ослободување од притвор.

Инаку, решение за ослободување на Камчев од притворот морала да одобри шефицата на Специјалното обвинителство, Катица Јанева.

Прочитајте и...  Мицкоски: Зоран Заев ќе одговараш, запамети ги овие зборови

Прочитај повеќе

Нетанјаху се пофали со подобрување на односите со Судан

МИА Агенција

Напад за време на верски обред во Буркина Фасо, најмалку 24 загинати

Слободен печат

Орбан: Будимпешта не мора да ѝ се допадне на „уморната бриселска елита“

Слободен печат

Бројот на заразени со коронавирус на крузерот „Дајмонд принцес“ продолжува да расте

Слободен печат

Брнс го поздрави успехот што за три години го оствари досегашниот парламентарен состав

Слободен печат

Албанскиот државен врв ја честиташе 12-годишнината од независноста на Косово

МИА Агенција

Остави Коментар

деветнаесет + дванаесет =

Прочитај повеќе

Најмалку 22 лица убиени во Камерун, поголемиот дел од жртвите се деца

Слободен печат

САД: Од сезонскиот грип досега починаа 14 илјади луѓе, властите се подготвуваат за втор бран

Слободен печат

НАкС бараат на вработените во високото образование да им се плаќа за минат труд

Слободен печат

Врвот на МВР утринава решава како ќе се разделат последните 4.000 пасоши

Мирослава Бурнс

Џафери: Да ги направиме изборите свечен ден

Хакери ја нападнаа хрватската нафтена компанија „ИНА“

Слободен печат