НАЈНОВА ВЕСТ: Катица Јанева ја апсат! (ВИДЕО)

Неофицијално дознаваме дека во моментов специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ја апсат од нејзиниот дом во Козле. Таа вчера даваше исказ пред Обвинителството за случајот „Рекет“.

Повеќе детали подоцна.

 

 

Полициска опсада во домот на Катица Јанева, Скопје,21.08.2019

Publiée par Телевизија 24 sur Mercredi 21 août 2019

Прочитајте и...  Косовскиот премиер е позитивен на Ковид-19

Прочитај повеќе

Задолжителна маска и на палубите на бродовите и траектите во Грција

Слободен печат

Три смртни случаи, 74 новозаболени од Ковид-19 и 90 оздравени пациенти

Слободен печат

Британската Влада ќе субвенционира посети на ресторани

Слободен печат

Дваесет и шести ден од антивладините протести во Бугарија

Слободен печат

Струјата ги запали социјалните мрежи

Весна Дамчевска

Уништени канделабри во скопски Аеродром (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Уште тројца млади на возраст од 19 и 22 години заболени од Ковид-19 во Кавадарци

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Д-р Ирина Сотирова Бухова: Старските домови и понатаму треба да се „мета“ на посебно внимание

Разговараше Мирослава Бурнс

Евакуирани жителите од околината на Мадрид поради пожар

Слободен печат

Мал авион падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес

Миа Агенција

Протест во Белград, демонстрантите фрлаа со јајца и домати врз српскиот Парламент (ВИДЕО)

Слободен печат

Заборавете на доларот, купувајте злато: Цената на скапоцениот метал ќе руши рекорди до крајот на годината

Слободен печат