Гризман од јули во Барселона!?

Како што пренесува францускиот „Л`Екип“, Грзман официјално ќе се пресели на „Камп Ноу“ на почетокот на јули кога излезната клаузула од договорот со Атлетико ќе падне од 200 на 120 милиони.

Францускиот репрезентативец во Барса ќе заработува 17 милиони евра годишно, шест помалку во Атлетико.

Претходно се поврзуваше и со трансфер во редовите на ПСЖ, но светскиот шампион да остане во Шпанија.

Прочитајте и...  Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Гризман (28) реализираше 21 гол во текот на минатата сезона во сите натпреварувања, што му беше статистички најдобра од доаѓањето од Сосиедад во 2014 година.

„Јорганџиите“ воедно посакуваат во трансферот на Французинот да биде вклучен и десниот бек на каталонскиот гигант Нелсон Семедо.

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ неочекувано слета во Сараево, ќе ги посети познатите босански пирамиди

Слободен печат

Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Слободен печат

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат

Поништена суспензијата: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат

Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Слободен печат

Мурињо: Не ја сакам Лигата на Европа, но два пати ја освоив

Слободен печат

Конте ги налути челниците на Интер кои размислуваат за негова смена, наследникот би ги чинел 150 милиони евра

Слободен печат

Дембеле го одби Манчестер јунајтед

Слободен печат

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат