1 C
Скопје

Го прашале Френк Синатра како да постапите со луѓето кои ќе ве повредат: Неговиот одговор е најдоброто нешто што ќе го слушнете!

Поради својата огромна популарност, Френк Синатра за време на животот стекнал милиони обожаватели, но бил и предмет на омраза, осуда, љубомора и злоба.

За оние кои се нашле во слична ситуација, врвниот пејач и актер секогаш имал една порака. На прашањето како треба да постапите со личностите кои ве повредиле, тој изјавил „Најдобрата одмазда е огромниот успех“.

Со тоа се водел целиот живот и навистина успеал – за време на 52 години долгата кариера, Френк одигра и десетина улоги во филмови и сними некои од најубавите песни кои постојат во светот.

Фото: Профимедиа
„Покажете дека сте попаметни, помудри и подобри од нив, но простете им. Направете го тоа за себе!“

По правило, луѓето кои ги повредуваат другите, се несигурни и слаби личности, објаснуваат психолозите. Незадоволни со сопствениот живот стануваат огорчени. Негативното коментирање на туѓиот живот им помага, барем на кратко, да ги тргнат мислите од коровот во својот живот. На тој начин се поспокојни и подобри. Полесно е да се коментира туѓиот живот, отколку да се собере сила да се промени сопствениот. Вашиот успех ќе им биде најтешкиот удар.

Прочитајте и...  Сајмон Кауел раскажа за страшната несреќа: Мислев дека ќе умрам
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Руски психотерапевт советува како до подобар, посреќен и поисполнет живот

Слободен Печат

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува во ист стајлинг

Слободен Печат

Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Слободен Печат

Остави Коментар