ГО ОЛЕСНУВААТ СЛАБЕЕЊЕТО: Три намирници кои треба да ги изедете по појадокот - Слободен печат

ГО ОЛЕСНУВААТ СЛАБЕЕЊЕТО: Три намирници кои треба да ги изедете по појадокот

Некогаш се случува да почувствуваме глад бргу по појадокот, но треба да внимаваме што ќе внесеме, за да не се полниме со празни калории.

Вакво нешто може да ви се случи ако не сте доволно наспани, па телото има потреба од нешто што ќе му ја надомести потребната енергија.

Ова се три намирници по кои можете да посегнете во ваков случај:

Ѓумбир

Ѓумбирот е чудотворен кога е во прашање здравјето. Исецкајте малку ѓумбир и направете чај од него. За кратко време ќе ви го смири стомакот и ќе ви помогне во детоксификација на телото.

Кокосова вода

Богата е со калиум и магнезиум, а ќе ви помогне брзо да го хидрирате целиот организам. Достапна е за купување во продавниците за здрава храна.

Прочитајте и...  Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Банана

Бананата е полна со минерали и јаглехидрати кои ќе ве заситат и ќе ви помогнат така да останете до ручекот. Одлични се за кога ви е паднато нивото на шеќерот во крвта.

Прочитај повеќе

КОНЕЧНО СЛОБОДНИ! Нема да верувате какви ограничувања имале Хари и Меган, а сега се ослободени од нив!

Слободен печат

Џоли пијана ѝ се јавила на Анистон да ѝ каже дека Бред Пит ја изневерува

Слободен печат

Откриена содржината на емотивното писмо на принцезата Дајана: Ја претчувствувала судбината на помладиот син?

Слободен печат

Шведска диета е хит во 2020, еве ги нејзините правила

Слободен печат

Меган Маркл стана глагол! Дали и вие меганмаркелизирате некого?

Слободен печат

9 –те работи кои ги прават жените со висока самопочит

Слободен печат

Остави Коментар

3 × five =

Прочитај повеќе

ОСКАРИ: Единствениот глумец кој одбил Оскар, знаете ли кој и зошто?

Слободен печат

Блејк Лајвли како божица излезена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат

Билјана Црвенковска: Жените, мајките, девојките во Македонија, се плашат да кажат „НЕ“

Слободен печат

ЕКСКЛУЗИВНО: Ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко!

Васко Спасоски

Гарванлиев ќе настапи прв на Евровизија!

Слободен печат

Вкусни, ефтини и брзи мафини (РЕЦЕПТ)

Слободен печат