ФОТО | Среќен роденден Владо Јаневски: Пејачот прослави во казино, а доби и роденденска торта!

Фото: Принтскрин / Instagram

Познатиот македонски поп-пејач Владо Јаневски, или како што публиката милува да го каже – чаирскиот романтичар по сè изгледа не е голем зависник од социјални мрежи.

Владо нема приватен профил на Фејсбук, а на Инстаграм има само професионален профил на кој го следат само 3348 фанови, додека пак тој следи само 69 профили на оваа социјална мрежа.

Во саботата пејачот го прослави својот 61-ви роденден во едно познато казино во Гевгелија.  По повод роденденот персоналот му подготви неочекувано изненадување на пејачот.

Јаневски како благодарност ги сподели фотографиите со своите фанови…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Видео на денот