ФОТО | Синот на Балашевиќ објави емотивни моменти со својот татко: Никогаш поблиску…

балашевиќ
Алекса и Ѓорѓе Балашевиќ / Фото: Принтскрин/Инстаграм

Алекса Балашевиќ вчера на својот инстаграм-профил објави фотографии со неговиот татко Ѓорѓе.

Семејството Балашевиќ вчера ја прослави првата домашна слава без легендарниот музичар, а сцените ги растажија обожавателите на Ѓорѓе Балашевиќ.

Алекса на својот инстаграм-профил објави три фотографии со неговиот татко како пали свеќа за семејна слава, додека на четвртата фотографија е сам.

алекса балашевиќ
Алекса и Ѓорѓе Балашевиќ / Фото: Инстаграм

„Никогаш поблиску. Среќна слава Свети Јован Крстител на сите кои слават“, напиша младиот Балашевиќ.

Да потсетиме, Ѓорѓе Балашевиќ почина на 19 февруари минатата година во болница во Нови Сад, од последиците од инфекција со коронавирус.

Видео на денот