ФОТО: Селма Хајек ги „полуде“ нејзините обожаватели

Селма Хајек честопати ги воодушевува своите обожаватели споделувајќи фотографии од себе, но овој пат се одлучила за „поискусно“ позирање за нејзината најнова фотографија на Инстаграм.

Речиси можам да ја допрам месечината“, напишала актерката под фотографијата, покажувајќи над главата кон малата бела месечина во позадина.

 

Instagram

 

Но, нејзините обожаватели го забележаа и нејзиниот природен изглед. Селма ја покажа својата природно брановидна коса, со беспрекорна минимална шминка, вклучувајќи розови усни.

„Прекрасна коса“, коментираше еден нејзин следбеник, друг додаде: „Твојата коса изгледа прекрасно некако кадрава“. Трет забележа: „Ја обожавам твојата фризура“.

 

Instagram

 

Пред неколку недели 54-годишната актерка доби многу позитивни коментари за „прифаќањето на нејзините бели влакна“. На почетокот на септември, Селма сподели прекрасна фотографија од летниот одмор, без шминка и врзана коса.

Прочитајте и...  Харисон Форд: После мене никој не може да биде Индијана Џонс

 

Instagram

 

На фотографијата, сивите корени на Селма беа видливи а таа напиша: „Белата коса на мудроста“.

Тоа е мојата природна боја, и тоа е мојата природна бела коса. Една од причините што не ја обојувам косата е затоа што немам трпеливост за процесот. Не сакам да го потрошам она што остана од мојата младост преправајќи се дека сум помлада, а потоа да не уживам во животот“, неодамна изјави Селма.

Мојата коса е виткана и дива кога не работам“, додаде таа.

Поврзани вести

ФОТО: Вака би изгледале најпознатите насловни страници да настанале во добата на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Како во ледено кралство: Погледнете како Џенифер Лопез го украси својот дом

Слободен печат

Крајот на ноември носи огромна промена за овие три хороскопски знаци

Слободен печат

Жената која му роди дете на Хитлер, никогаш не го видела детето ниту имала можност да чуе за неговата судбина

Слободен печат

„Безвременска“ е новиот хит на Тарабунов!

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Грчка кујна – Грчка пита (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian