ФОТО | „Раде, радост си“: Анастасија Богдановска ја објави првата фотографија од синот

Анастасија Богдановска и Богдан Илиевски
Фото: Инстаграм, Анастасија Богдановска

Водителката Анастасија Богдановска и нејзиниот сопруг Богдан Илиевски, кој во јавноста е познат под псевдонимот Бетмен Велит, станаа родители по вторпат – нивниот син Раде се роди на 27 април годинава.

„Утрото кога се роди синко: едно од најубавите изгрејсонца кои сум ги видела. Добредојде Раде, радост си. И веќе го правиш светот поубав“, напиша Анастасија на нејзиниот профил на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasija Dea (@anastasiia_dea)

Неколку дена подоцна, водителката објави и фотографија од синчето во облека на која пишува „мама плус тато е еднакво на мене“.

„Ништо не може да те подготви за првата недела дома со новороденче и тодлер. Исто така ништо не може да те подготви за моментот кога ќе ги видиш двете деца како мирно спијат, едното на твоја лева, а другото на твојата десна страна“, сподели младата мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasija Dea (@anastasiia_dea)

Како потсетување, Анастасија и Богдан се во брак од минатата година, а веќе ја имаат и малечката ќерка Дениција, која во јули годинава ќе наполни две години.

Малата Дениција модерна на Инстаграм: Анастасија Деа Богдановска и Бетмен Велит уживаат во улогата на родители

Видео на денот