ФОТО | Оџа од тетовско доби на подарок луксузен автомобил: Задоволство е кога верниците ве почитуваат

Фото: Фејсбук

Оџа од селото Ларце во Општина Желино објави неколку фотографии со нов автомобил за кој вели дека му го купиле верниците, пренесува „Слободен печат“.

Оџата Бесим Мемеди преку својот Фејсбук профил објави дека му е задоволство што  верниците го почитуваат.

„Задоволство кога верниците те почитуват. Специјалниот автомобил за Оџата…“, напиша тој

Фото: Фејбук
Видео на денот