• желино

Украла накит од стан и куќа и го продала за 760 евра

Тетовската полиција расчисти две кражби на златен накит извршени во април годинава во Тетово и тетовско Желино и до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 55-годишната Х.А. од тетовска Палатица. Таа се сомничи дека во куќа во Желино и стан во Тетово, каде била работно ангажирана, од нивните сопственици украла златен накит, кој го …

Украла накит од стан и куќа и го продала за 760 евра Read More »