ФОТО: Невремето кршеше гранки, дрва паднаа врз возила во центарот на Скопје

Паднати дрвја во центарот на Скопје/Фото: Слободен печат

Силно невреме проследено со силен ветер, дожд и со град кое попладнево го зафати Скопје, поплави дел од улиците, а предизвика и материјална штета.

Имено, низ главниот град има откорнати и искршени дрвја, а некои предизвикаа штета врз автомобилите паркирани под нив.

Тоа се случи и во центарот на Скопје, каде неколку дрвја паднаа врз возила.

паднати дрвја центар
Паднати дрвја во центарот на Скопје/Фото: Слободен печат
Паднати дрвја во центарот на Скопје
Паднати дрвја во центарот на Скопје/Фото: Слободен печат
Паднати дрвја во центарот на Скопје
Паднати дрвја во центарот на Скопје/Фото: Слободен печат
Паднати дрвја во центарот на Скопје
Паднати дрвја во центарот на Скопје/Фото: Слободен печат

Освен во центарот според објавите на социјалните мрежи слични глетки има и во скопската општина Чаир.

Видео на денот