ФОТО: Неговата обожавателка го славела 101-от роденден, а тој и испратил шишиња текила

Американскиот актер Двејн Џонсон на својата обожавателка која го прославувала 101-от роденден, и направил изненадување, подарувајќи и две шишиња текила за роденденот.

Актерот на почетокот на годината го лансираше својот текила-бренд, а бабичката Мери Гловер која овој месец наполни 101 година и по пошта доби пакет изненадување од ѕвездата, заедно со честитка која лично ја напишал актерот.

Бабичката Мери е апсолутно воодушевена од подарокот, а „Карпата“ на својот Инстаграм профил сподели и слика од среќната старица како позира со шишињата славејќи го роденденот.

Притоа, тој ѝ посака уште многу години здравје и со лесно да го испие пијалакот.

Фото: Инстаграм
Прочитајте и...  Дали Мајли Сајрус конечно стави крај на дрогата и алкохолот?

Поврзани вести

ФОТО: Контроверзен богаташ – На свадба дошол со 6 трудници, сите бремени од него!

Слободен Печат

Одбила да пее за дочекот на 2021: Неда Украден не сака да пее тајно!

Слободен печат

ФОТО | Ја шокирала јавноста, а папата фрлил анатема на неа: Вака изгледала првата Мис на светот!

Ирена Трајкова

„The Weeknd“ остана без номинација за Греми наградите: „Корумпирани сте!“

Слободен Печат

Разговор со акушер Марјан Шилев: Поради ковид-19 се бореа за здив по породувањето, а сега се здрави мајки

Кристина Апостолова

ФОТО: Манекенката Бојана Нушкова повторно сингл! Раскина со Стефан Спирковски!

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian