22 C
Скопје

Tag : карпата

Вести Магазин слајдер Некатегоризирано Свет Слајдер

Половина од Американците сакаат Двејн Џонсон „Карпата” да биде претседател

Слободен печат
Многумина Американци сакаат Двејн Џонсон „Карпата” да се кандидира во иднина за претседател на САД, покажуваат резултатите од анкетата спроведена од истражувачката компанија „Пиплсеј”. Анкетирани...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

Слободен печат
„Навистина сакам мојот татко да беше сега тука и да го погледне ова. Тој би бил многу горд…“, истакна Џонсон. Двејн Џонсон – The Rock...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Неговата обожавателка го славела 101-от роденден, а тој и испратил шишиња текила

Слободен печат
Американскиот актер Двејн Џонсон на својата обожавателка која го прославувала 101-от роденден, и направил изненадување, подарувајќи и две шишиња текила за роденденот. Актерот на почетокот...
Еспресо Шоу биз

Кевин Харт копија на The Rock! (ФОТО)

Слободен Печат
Познатиот актер и стенд-ап комичар Кевин Харт, за празникот „Ноќта на вештерките“ дефинитивно ги насмеа сите кога се појави како својот познат верен пријател, Карпата...
Еспресо Шоу биз

Еве како The Rock ја изненади својата најстара обожавателка (ВИДЕО)

Слободен печат
Бидејќи актерот Двејн Џонсон е познат по својата добродушност и симпатичност, неговите фанови не се изненадија премногу кога на социјалните мрежи се појави оваа снимка...