ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

Profimedia
Фото: Профимедиа

„Навистина сакам мојот татко да беше сега тука и да го погледне ова. Тој би бил многу горд…“, истакна Џонсон.

Двејн Џонсон – The Rock (Карпата) на социјалните мрежи го објави тизер трејлерот за „Young Rock“, автобиографскиот ситком кој го раскажува животот на професионалниот актер и борач.

Ситкомот ќе биде прикажан на ТВ мрежата „NBC“, а ќе го претстави детството и адолесценцијата на Двејн, а потоа и влегувањето во дисциплината борење, под менторство на својот, денес починат татко, Роки Џонсон, кој го толкува Џозеф Ли Андерсон.

Фото: Инстаграм

– Дами и господа повелете првиот увид во „Young Rock“, напиша Двејн Џонсон на Инстаграм и додаде:

– Навистина сакам мојот татко сега да е тука и да го погледне ова. Тој би бил многу горд.

Фото: Профимедиа

Адријан Гролукс, Бредли Костант и Ули Латукефу го играат десетгодишниот, петнаесетгодишниот и дваесетгодишниот Двејн Џонсон, додека вистинскиот Џонсон се појавува во улога наратор.

Фото: Инстаграм

– Не можам да дочекам вас и вашите семејства малку да ве насмеам и да споделам неколку животни лекции кои ги научив, додаде тој.

Премиерата на серијата „Young Rock“ е закажана за 16 февруари на „NBC“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by therock (@therock)

Видео на денот