22 C
Скопје

Tag : двејн џонсон

Вести Магазин слајдер Некатегоризирано Свет Слајдер

Половина од Американците сакаат Двејн Џонсон „Карпата” да биде претседател

Слободен печат
Многумина Американци сакаат Двејн Џонсон „Карпата” да се кандидира во иднина за претседател на САД, покажуваат резултатите од анкетата спроведена од истражувачката компанија „Пиплсеј”. Анкетирани...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Препорака на Двејн Џонсон – „The Rock“ за соодветен оброк по тренинг

Слободен печат
Двејн Џoнсон попознат како „The Rock“ на својот  сподели рецепт за протеински шејк што го пие по секој тренинг. Џонсон редовно објавува вести од неговата...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

Слободен печат
„Навистина сакам мојот татко да беше сега тука и да го погледне ова. Тој би бил многу горд…“, истакна Џонсон. Двејн Џонсон – The Rock...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Двејн Џонсон го изненади човекот кој му дал дом кога актерот бил бездомник

Слободен Печат
Иако актерот Двејн Џонсон, познат како „The Rock“, денес е успешен и богат, не било така отсекогаш. Во тинејџерските години, кога актерот дошол во Нешвил,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Неговата обожавателка го славела 101-от роденден, а тој и испратил шишиња текила

Слободен печат
Американскиот актер Двејн Џонсон на својата обожавателка која го прославувала 101-от роденден, и направил изненадување, подарувајќи и две шишиња текила за роденденот. Актерот на почетокот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најплатениот глумец призна дека се борел со коронавирусот: Целото семејство ми беше заразено

Слободен печат
Најплатениот холивудски глумец Двејн Џонсон потврди дека тој, неговата сопруга Лорин и нивните две ќерки – четиригодишната Џасмин и двегодишната Тијана се позитивни на коронавирус,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе останете запрепастени кога ќе видите колку пари зема „Карпата“ за една објава на Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски
Холивудската ѕвезда Двејн Џонсон – „Карпата“ е најскапо платениот Инстаграм „инфлуенсер“, според податоците на британската компанија за маркетинг на социјалните мрежи – Хопер ејч-кју. За...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Никогаш нема да погодите од што е направена брадата на Двејн Џонсон во „Херкулес“

Слободен печат
Филмот „Херкулес“ е снимен во 2014 година според романот „Херкулес – Тракиските војни“. Главната улога ја толкува Двејн Џонсон, а партнерка во филмот му е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Канадско-американскиот актер и продуцент Двејн Џонсон (48), позната како „The Rock“ е пензиониран борач кој осум години се занимавал со тој спорт пред да заплови...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат
Двејн „The Rock“ Џонсон не се срами да ги прифати сите татковски обврски. Неодамна повторно искрено проговори за тоа колку им се восхитува на жените...