ФОТО | Милиони луѓе се шокирани од фотографиите на голата Бритни Спирс: Ова е премногу чудно!

бритни спирс
Фото: EPA/PAUL BUCK

Пејачката Бритни Спирс веќе подолго време е во центарот на вниманието на јавноста, обидувајќи се легално да се ослободи од старателството што го има нејзиниот татко врз неа.

Меѓутоа, деновиве таа е повторно „жешка“ тема, но поради топлес фотографиите кои ги објави на Инстаграм.

Милиони луѓе се изненадени од оваа промена на објавување на социјалните мрежи на Бритни, и додека некои ѝ порачуваат дека се со неа, други ја советуваат да почека малку со вакви слободни фотографии и објави поради судењето што трае.

„Се плашам дека на суд ќе ги користат овие фотографии за да те прогласат за нестабилен, иако ова е само пример за телесна автономија“, „Што се случува?“, „Дали само мене тука нешто ми е сомнително?“, се само дел од коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)


Сепак, меѓу првите кои ѝ дадоа комплимент беше познатата богата наследничка Парис Хилтон, а потоа и бројни обожаватели, додека оние кои сметаат дека ваквото однесување не ѝ одговара, беа во помал број.

Бритни не престанува да изненадува со специфичното однесување на социјалните мрежи, особено откако изнесе страотни детали за долготрајната тортура што ја преживува, а провокативните танцувања, соопштенија и комбинации на облека станаа составен дел од нејзината презентација на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Бритни објави уште една, многу попровокативна на која целосно ги открила голите гради, а брадавиците ги покрила со ѕвездички. Многумина овие фотографии ги поврзуваат со движењето што се покрена на социјалните мрежи |FreeBritny па фотографиите ги толкуваат како начин на кој пејачката сака да покаже дека сака слободно да живее и дека судот треба да го укине контроверзното старателство на нејзиниот татко.

Бритни истакнала пред судот дека отсекогаш се плашела од својот татко.

Фотографијата можете да ја погледнете ТУКА.

Видео на денот