ФОТО | Миа Беговиќ ги воодушеви сите: Годините не ѝ можат ништо!

Миа Беговиќ/Инстаграм
Миа Беговиќ/Инстаграм

Актерската дива, Миа Беговиќ во сите прилики каде и да се појави, зрачи со својот стил и харизма, но приватно и таа сака да одмори од шминка и гламурозната облека.

Пред неколку дена,  хрватската глумица на својот инстаграм-профил одлучи да покаже како изгледа во природно издание, а фотографијата што ја сподели неколку дена по својот 59ти роденден предизвика лавина позитивни коментари за актерката.

Таа на фотографијата на која е со раскошно пуштена бакарна боја на коса, запиша:

„Прва во шеесетите. Без шминка, без филери, филтери и ботокс“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mia Begović (@begovicmia)

Не изостанаа и комплиментите од нејзините следбеници, пријатели и фанови:

„Преубава“

„Убавина што извира од внатре, зрачи“

„Секоја чест, нека потрае“

„Навистина си посебна“

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mia Begović (@begovicmia)

Видео на денот