ФОТО: Лидија Вукичевиќ го прослави својот 59-ти роденден

лидија вукичевиќ
Фото: Принтскрин / Instagram

Прославената филмска и телевизиска актерка, Лидија Вукичевиќ, вчера го прослави својот 59-ти роденден, а публиката, колегите и пријателите во текот на целиот ден ѝ испраќаа честитки со најдобри желби на социјалните мрежи.

Лидија пораснала во Краљево со нејзините родители и сестрата Марина, која и денес е нејзина најголема поддршка, покрај нејзините синови Андреј и Давид.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

„Животот на секој му поклонува одредена улога, која треба да ја игра најдобро што знае, ако смета дека филмот ќе успее. Денес е мојот роденден. Ви благодарам на сите за прекрасните желби. Ве сакам!“, напиша Лидија во описот на фотографијата која ја сподели на својот инстаграм-профил.

Уште како мала дете, била впечатлива со нејзината бујна, виткана коса и чувство за глума. Едноставно, никој не се сомневал дека еден ден ќе стане ѕвезда и ќе се занимава со глума.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

Несомнено, улогата со која се прослави беше во хит серијата „Подобар живот“, каде го играше ликот на заводливата Виолета, улогата во серијата „Жикина династија“, а денес нејзините обожаватели можат да ја гледаат во серијата „Игра на судбината“, која руши рекорди на гледаност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

Вукичевиќ е жена која со годините станува се поубава и поубава, а тајната, како што вели таа, е во генетиката, хедонизмот и вистинските животни вредности.

Нејзините бројни обожаватели и пријатели со нетрпение ги очекуваат нејзините трансформации на социјалните мрежи, каде е особено активна изминатиов период.

Видео на денот