ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Фото: Профимедиа

Шпанската кралица е позната по тоа што не се откажува од гардеробата по само едно носење, како што тоа го прават многу славни личности…

Шпанската кралица Летиција присуствуваше на воената церемонија, а за оваа прилика реши да носи креација стара дури 15 години!

Фото: Профимедиа

Позната по тоа што не се откажува од гардеробата по само едно носење, модната икона извадила од плакарот фустан-палто што го носеше на крштевањето на нејзината постара ќерка Леонор , далечната 2006 година.

Фото: Профимедиа

Фустанот во стилот на блејзер на шпанскиот дизајнер Фелипе Варела овој пат, Летиција го украси со брош во форма на сина машна и го комбинираше со светло-кафеави потпетици со два тенки ременчиња.

Фото: Профимедиа

Ова вечно парче облека совршено и стои на кралицата Летиција, исто како и пред 15 години кога го носеше за прв пат. Дали ви се допаѓа?

Видео на денот