27.8 C
Скопје

ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Шпанската кралица е позната по тоа што не се откажува од гардеробата по само едно носење, како што тоа го прават многу славни личности…

Шпанската кралица Летиција присуствуваше на воената церемонија, а за оваа прилика реши да носи креација стара дури 15 години!

Фото: Профимедиа

Позната по тоа што не се откажува од гардеробата по само едно носење, модната икона извадила од плакарот фустан-палто што го носеше на крштевањето на нејзината постара ќерка Леонор , далечната 2006 година.

Фото: Профимедиа

Фустанот во стилот на блејзер на шпанскиот дизајнер Фелипе Варела овој пат, Летиција го украси со брош во форма на сина машна и го комбинираше со светло-кафеави потпетици со два тенки ременчиња.

Фото: Профимедиа

Ова вечно парче облека совршено и стои на кралицата Летиција, исто како и пред 15 години кога го носеше за прв пат. Дали ви се допаѓа?

Поврзани вести

Лана Бариќ – актерка, режисерка и сценарист: Имав потреба да раскажам приказна за една од нас, за жена што има своја борба што речиси никој не ја гледа

Елена Копртла

Дејвид Гета ги продаде своите песни за повеќе од 100 милиони долари

Слободен Печат

Конечно Јужниот океан го доби официјалното признание како петтиот земјин океан

Слободен Печат

Германското МВР потврди: Слободен влез за македонските граѓани од 20 јуни

Слободен печат

ФОТО: Барате викенд уживанција? Во Барово гостите спијат во вински буриња, гушнати со природата

Ј.К.Д.

Славко Штимац заврши во болница поради компликации поврзани со ковид-19

Слободен Печат

Остави Коментар