ФОТО | Ќерката на Мадона со небричени пазуви на Мет Гала: Лурдес Леон е поборник на природниот изглед

Фото: Profimedia

Ќерката на Мадона, Лурдес Леон се појави на Мет Гала во розов фустан, но покрај креацијата во фокусот на вниманието беа нејзините небричени пазуви.

Лурдес (24) гордо позираше на црвениот килим со кренати раце во деколтиран фустан со низок крој со потпис на познат бренд. Како поборник за природен изглед и поборник за антидепилација, Лурдес гордо ги крена рацете и ги покажа влакната на пазувите. Тоа дека не се бричи или депилира не е ништо ново. Лурдес некогаш беше единствениот модел што одеше на модните писти со влакнести нозе, пазуви и раце. Во еден момент, таа се провлече кон фотографите. Нејзината мајка Мадона не беше дел од настанот.

Фото: Profimedia

Насловот на овогодинешната церемонија беше „In America: A Lexicon of Fashion“, а Мат Галата беше значително помала и поинтимна во споредба со претходните години. Шифрата на дресот беше „Американска независност“.

Фото: Profimedia

Инаку, Лурдес е едно од лицата на насловната страница на приказната „Генерација на Америка: Модели што ја менуваат индустријата во септемвриското издание на „Vogue“.

Фото: Profimedia

„Луѓето мислат дека сум богато дете без талент, давајќи се на чинија, но јас не сум тоа“, изјавила Лурдес за магазинот, објаснувајќи дека самата ја плаќала школарината за колеџ и живее во населбата Бушвик во Њујорк, далеку од раскошот на Холивуд.

Видео на денот