• мет гала

ФОТО | Протече фотографија која е доказ дека Ким Кардашијан го уништила култниот фустан на Мерилин Монро

Ким Кардашијан беше одлучна во намерата на овогодинешната Мет Гала одржана во мај да се појави во култниот фустан на легендарната Мерилин Монро. Иако за потребите на фустанот драстично ослабе и иако музејот „Ripley’s Believe It or Not“, кој го купи модниот уникат во 2016 година за 4,8 милиони долари и ја чуваше под посебни …

ФОТО | Протече фотографија која е доказ дека Ким Кардашијан го уништила култниот фустан на Мерилин Монро Read More »