18 C
Скопје

Tag : мет гала

Забава Магазин Магазин слајдер

Мет Гала: Потврдено одржувањето на најпрестижниот моден настан во 2021 година

Слободен печат
Официјално е потврдено, овогодинешната Мет Гала, најпрестижното модно случување, сепак ќе биде одржано, и покрај пандемијата на коронавирусот. Големиот моден настан досега секоја година беше...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Синоќа за првпат во историјата се одржа виртуелна Мет гала (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Целиот свет е на удар од пандемијата на коронавирусот, а голем удар заработија и различните бизниси во светот. Како што се очекуваше, и модната индустрија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џулија Робертс го покажа фустанот што требаше да го носи на Мет галата и прослави со чаша шампањ во тоалетот! (ФОТО)

Слободен Печат
Иако требаше да биде одржана на 4 мај, оваа година елитната Мет гала 2020 е одложена на неодредено време. Поради пандемијата од коронавирусот, гала забавата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот фустан на принцезата Дијана кој го одбележа нејзиниот развод од принцот Чарлс и ја занеме јавноста! (ФОТО)

Слободен Печат
Фустанот на принцезата Дијана од Мет галата во 1996 година привлече неверојатно внимание, а за истиот се зборува и ден денес. Овогодинешното елитно случување Мет...
Еспресо Мода Шоу биз

Мерил Стрип во главниот одбор за Мет Гала!

Слободен Печат
Мерил Стрип, Лин-Мануел Миринда и Ема Стоун се одбрани да бидат во одлучувачкиот одбор наредната Мет Гала, пишува people.com. Metropolitan Museum Of Art во мај...
Еспресо Мода

Мет гала 2020: Специјална гостинка ќе биде Мерил Стрип

Слободен печат
2020 година ќе биде јубелејна година за Мет гала, а акцентот ќе биде на модната приказна од 1870 година до денес. Ќе бидат претставени околу...
Еспресо Шоу биз

Споредете ја Кајли Џенер пред и по ФОТОШОПОТ (ФОТО)

Слободен печат
Кајли Џенер направи неколку пластични операции на себе, но ниту тоа не и е доволно, па мора да користи и Фотошоп. Една од најмладите, најбогати...
Еспресо Шоу биз

ФОЛК-ЅВЕЗДАТА БРУТАЛНА: Ја обвини познатата пејачка дека ја имитира

Слободен печат
Дали Кејти Пери го ископира изгледот за Мет галата од една позната балканска пејачка?...
Еспресо Мода Слободна ТВ

СТРИПТИЗ И ЧУДНИ КОМБИНАЦИИ: Лејди Гага и Хари Стајлс главни на Мет галата 2019 (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу од познатите ѕвезди се појавија со чудни и бизарни комбинации, но и со доста симпатични креации....