ФОТО | Кејт Бланшет блесна на црвениот тепих во Кан: Актерката испрати јасна порака со еден детаљ

Кејт Бланшет / Фото: EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Кејт Бланшет се појави на црвениот тепих за премиерата на „Приправникот“ – филм за Доналд Трамп, на Канскиот филмски фестивал. Австралиската актерка прошета во долг црн фустан со бели риги, а еден детаљ го привлече вниманието на обожавателите.

Имено, кога застанала пред фотографите, Кејт го повлекла задниот дел од фустанот и го открила делот од фустанот кој бил со зелена боја. Овој детаљ на модната комбинација на актерката предизвика вниманиe, а на социјалните мрежи многумина искоментираа дека е знак дека ја покажала својата поддршка за Палестина.

Фото: EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Имено, фустанот кој го носеше беше црн, бел и зелен, кои во комбинација со црвениот тепих вусшност го претставуваат палестинското знаме.

„Прекрасно! Секако, и Кејт, но најмногу палестинското знаме“; „Ти благодарам Кејт“; „Сега ја сакам уште повеќе“, „Ова бара храброст“, се дел од коментарите на Икс.

Фото: EPA-EFE/Neilson Barnard / POOL *** Local Caption *** CANNES, FRANCE

Инаку, 55-годишната актерка објави фотографии и на својот инстаграм-профил од модната комбинација и потврди дека облекла фустан во боите на палестинското знаме.

ФОТО+ВИДЕО | Сите погледи кон Тамара Калиниќ: Најпознатата српска инфлуенсерка зачекори на црвениот тепих во Кан

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот