• кански филмски фестивал

Хелен Мирен и Енди Мекдауел воодушевија на Канскиот филмски фестивал: Заиграа на црвениот килим

Легендарните актерки Хелен Мирен и Енди Мекдауел го донесоа шармот на Холивуд на црвениот тепих во Кан и танцуваа пред премиерата на филмот „Mother and Son“. 76-годишната Мирен носеше сребрен фустан со светки, а 64-годишната Мекдауел се одлучила за елегантен фустан со пруги. Двете актерки последен пат соработуваа заедно минатата година на филмот „On the …

Хелен Мирен и Енди Мекдауел воодушевија на Канскиот филмски фестивал: Заиграа на црвениот килим Read More »