ФОТО: Изгорениот автобус пренесен во поранешна касарна во Перник

Изгорениот автобус
Изгорениот автобус/ Фото: Георги Димитров, Нова (Бугарија)

Изгорениот автобус денеска бил однесен во дворот на поранешна воена касарна во Перник, јавува бугарската телевизија „Нова“ објавувајќи фотографија од локацијата.

Градоначалникот на рударскиот град, Станислав Владимиров изјави дека делницата од автопатот во насока кон Дупница останува затворена уште најмалку 1-2 дена.

Во вчерашната трагедија на автобусот на „Беса транс“ загинаа 45 луѓе, а седуммина ја преживеаја несреќата.

Изгорениот автобус
Изгорениот автобус/ Фото: Георги Димитров, Нова (Бугарија)

ФОТО+ВИДЕО | ВО ЖИВО: Сите информации за тешката сообраќајна несреќа во Бугарија