ФОТО+ВИДЕО | ВО ЖИВО: Сите информации за тешката сообраќајна несреќа во Бугарија

Во вторникот рано утрото во Бугарија на 70 километри од Софија се случи тешка сообраќајна несреќа во која изгоре туристички автобус. Во несреќата загинаа 45 патници, а седуммина се полесно повредени и се сместени в болница. Според изјавите на преживеаните, пред да се случи несреќата се слушнала експлозија. Причините за несреќата ќе ги утврдат форензичките … Продолжи со читање ФОТО+ВИДЕО | ВО ЖИВО: Сите информации за тешката сообраќајна несреќа во Бугарија