ФОТО | Инста мајки од нашата естрада: Секогаш „тип топ“ и за себе и за децата

Тамара, Сара Мејс, Фроси Фран
Тамара, Сара Мејс, Фроси Фран/Instagram

Да се биде мајка со професија што бара јавни настапи не е најлесна работа на светот. Не само поради постојаните обврски и темпо кое професијата ја носи, туку и затоа што е потребна екстра енергија за да се издржат сите секојдневни обврски околу децата.

Нашите пејачки, актерки, моделки, инфлуенсерки се мајки секогаш во висина на задачата. Еве дел од нивните фотографии со децата…

Пејачката Тамара со ќеркичката Хана и синот Дарен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Пејачката Сузана Турунџиева има две ќерки, Лора и Матеа

Пејачката и харфистка Сара Мејс со ќеркичката Илина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Пејачката Туна со синчето Зен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗧𝗨𝗡𝗔 (@tunasejdi)

Актерката Весна Петрушевска со синот Кирил и ќерката Мина

Дизајнерката и шминкерка Фросина со синовите Гого и Дарин

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angelovska Frosina (@frozi_fran)

Фотомоделката и актерка Катарина Ивановска со ќеркичката Кира


Актерката Нина Деан со синчето Каи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Dean G (@ninadean)

Видео на денот