-0.3 C
Скопје

ФОТО: Една од најплатените и најубави жени во Холивуд наполни 36 години – Да се потсетиме како се менуваше таа низ годините

Слатката Скарлет Јохансон преку ноќ порасна во една од најсексипилните актерки во Холивуд и жени воопшто, а по повод нејзиниот роденден се сеќаваме како славната актерка се менуваше низ годините…

Иако е родена во Бронкс, од страната на нејзиниот татко таа влече дански корени, што го објаснува нејзиниот „блонди“ тен, сините очи и светлата коса. Започна да глуми уште како дете, најпрвин во кината во Њујорк, а од 1944 година и на филм.

Светската слава ја стекна во улогата „Шептач на коњи“ која со подоцнежните улоги во филмовите „Загубени во преводот“ и „Завршен удар“ само ја потврди. По снимањето на филмот „Завршен удар“ режисерот Вуди Ален ја прогласи за своја нова муза.

Profimedia
Profimedia

Кога само што започна да се појавува на црвените теписи, како на пример на премиерата на филмот „He’s Just Not That into You“, Скарлет Јохансон беше американска убавица пред која стоеше блескавата кариера за филм. Денес 36-гдишната актерка е една од најбараните и најплатените во Холивуд, а многумина ја сметаат и за една од најубавите жени во светот.

Таа имаше смеѓа долга коса како типична американска девојка од соседството, но со тек на време започна да експериментира и многу брзо стана секс симбол по кој мажите мечтаат.

Profimedia
Profimedia

Седум години откако магазинот „Esquire“ ја прогласи за најсексипилна жена во светот, прекрасната актерка во 2013 година стана првата која оваа титула ја освои по втор пат, а истата година беше прогласена и за најдобра актерка на филмскиот фестивал во Рим.

Profimedia
Profimedia

Ѕвездата од Марвеловите филмови зад себе има брак со актерот колега Рајан Рејнолдс и францускиот новинар Ромаине Доуриак со кој ја има петгодишната ќерка Роуз, а по двата неуспешни брака вербата во љубов ѝ ја врати Колин Јост, ѕвездата и коавтор на шоуто „Saturday Night Live“, со кој заплови во брачните води на крајот на октомври со мала скромна интимна церемонија.

Profimedia
Profimedia

Скарлет и Колин се запознале во текот на неговата прва година на работење на шоуто „Saturday Night Live“ кога тој добил задача да направи скеч за славната актерка.

„Се сеќавам на неа, прекрасна, паметна, пријатна и застрашувачки софистицирана. Ја имаше и таа грациозност и насмевка кога никогаш претходно, а ниту подоцна не ја видов кај никој друг“, откри Колин Јост.

Profimedia
Profimedia
Преземено од Еспресо.мк
Прочитајте и...  ВИДЕО | Девојка го скинала цревото од бензинска пумпа и продолжила да вози: Погледнете ја нејзината реакција кога се обиделе да ја предупредат

Поврзани вести

Најпосветените партнери – Хороскопски знаци кои секогаш ќе ве стават на првото место!

Слободен печат

ВИДЕО: 5 потцентени филмови со Ал Пачино кои можеби не сте ги гледале, а би требало!

Слободен печат

ФОТО | Избраникот не штедел на специјално дизајнираниот подарок: Марија Шарапова го покажа скапоцениот веренички прстен

Слободен печат

ФОТО | Милениците на претседателот Џо Бајден: Во Белата куќа за прв пат живее посвоено куче од прифатилиштето

Слободен печат

ФОТО | 35 години оваа куќа ја чувала поранешната жена на Доналд Трамп: Еве како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп!

Слободен печат

ФОТО | Успеавме Џо: Ријана го испрати Доналд Трамп со вреќи за ѓубре!

Слободен печат

Остави Коментар