• скарлет јохансон

„Дизни“ реагираше на тужбата на Скарлет Јохансон: „Црна вдовица“ достапен на интернет додека се прикажува во кино салите

Компанијата Дизни по поднесената тужба во Лос Анџелес изјави дека заработила 125 милиони долари од емитување на филмот на Марвел „Црна вдовица“ преку платформата за стриминг. Главната актерка во филмот, Скарлет Јохансон, пред три недели го тужеше „Дизни“, тврдејќи дека договорот е прекршен бидејќи филмот се емитувал на интернет додека се прикажувал во кино салите, …

„Дизни“ реагираше на тужбата на Скарлет Јохансон: „Црна вдовица“ достапен на интернет додека се прикажува во кино салите Read More »