ФОТО | Бритни ја навреди Кристина Агилера: Пејачката ја отследи Спирс од Инстаграм

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Старите ривалки по долги години тивка борба деновиве го разгореа огнот. Поп – ѕвездата Бритни Спирс повторно е во центарот на вниманието со контроверзна објава на Инстаграм. Пејачката зборуваше за нејзината долгогодишна естрадна ривалка Кристина Агилера, навредувајќи ја пејачката поради нејзиниот избор на танчери со облини за таа самата да изгледа послаба на сцената и во видеата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Channel 8 (@britneyspears)


„Да ги имав танчерките на Кристина Агилера ќе изгледав многу витка“, пишува во објавата и додава „Открив дека постои само еден начин да изгледате слабо, а тоа е дружење со дебели луѓе“ – цитирајќи го всушност комичарот Родни Денџерфилд.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

 

Објавата на Спирс предизвика лавина негативни коментари од корисниците на социјалните мрежи, по што набрзо беше избришана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina Aguilera (@xtina)

Според „Page Six“, по оваа навреда самата Кристина Агилера ја отследила Бритни од популарната социјална мрежа без да го коментира нејзиниот статус.


Бритни истакна дека никогаш повеќе нема да настапува во живо, тврдејќи дека е „истрауматизирана за цел живот“. Пејачката работела со „најслабите“ танчери низ годините. Бритни призна и дека нејзините несигурности биле поттикнати од витките танчерки кои ја придружувале на сцената.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Xtinagalery (@xtinagalery)

„Прилично сум истрауматизирана цел живот и да, бесна сум, веројатно нема да настапам повторно само затоа што сум тврдоглава и ја кажувам мојата поента“, напиша пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Channel 8 (@britneyspears)

Откако наиде на критики, Бритни објави уште еден пост, велејќи дека немала поента да ја навреди Кристина Агилера, ниту нејзиниот изглед.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот