-2 C
Скопје

ФОТО | Бизарно: Раперката ја ископала својата мртва мачка па ја зготвила

Раперката Азилија Бенкс важи за јавна личност со најдолгиот јазик, не постои човек со кој не се замерила, а тоа всушност и ја уништи нејзината кариера. Нејзините скандали се паметат и денес, а некои завршија и со физички прекршоци: Таа во 2015 година нападна човек во авионот бидејќи тој предолго го земал багажот, за потоа да ја нападне и стјуардеста.

Еднаш јавно го објави и мобилниот телефон на Ријана кога пејачката го нарече Трамп неморална свиња. „Подобро е да молчиш и да размислуваш за својата завиност од дрога и алкохол“, напиша тогаш Бенкс.

Сега отиде чекор понатаму и ги згрози сите. Таа ја ископа својата мртва мачка Луцифер од гробот со цел „да го врати во живот“.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Кога последен пат ја имате измиено четката за коса? По ова „Тик Ток“ видео ќе останете згрозени од скриената нечистотија

На Инстаграм објави и видео, на кое непозната личност и таа го откопуваат гробот на мачката.

„Мачката е во вреќата“, напиша таа на шокантната снимка во која ја извлекува вреќата во која наводно било телото на мачката.

Потоа ја зготвила мачката во голем сад, и ѝ направила олтар. Во олтарот го ставила черепот на мачката, шише шампањ и шишенце од својот омилен парфем Chanel No.5, банкнота од 100 долари и крст.

Подоцна се пожали дека сите многу бурно реагирале на нејзините објави, но дека таа всушност го извадила черепот со цел да го позлати.

„Мачешката глава се мие во пероксид со цел целосно да се исчисти, а потоа се носи кај златар со цел таму да се позлати. Луцифер беше икона. Заслужува да биде зачуван“, заклучи раперката.

Прочитајте и...  ФОТО | Миа Костова брутално искрена: Ролката ми е од Зара, а сакото од Бит пазар - Стил имаш или немаш, Шанел не те спасува
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

ВИДЕО: Американски хирург учествувал на судење преку видео врска паралено додека оперирал

Слободен печат

ВИДЕО | Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ воодушевени од нејзиниот танц: Водителката на „Sвездите на Гранд“ ја освои публиката

Слободен печат

ВИДЕО | Погледнете како супер – јахта од 75 милиони евра руши дел од марина на Карибите: За сè е виновен компјутерскиот систем

Слободен печат

ВИДЕО | Извонредно откритие: Археолозите пронајдоа церемонијална кочија во близина на Помпеја

Слободен печат

Највисокиот коефициент на интелегенција не е измерен ниту кај Илон Маск или Стив Џобс туку кај жена по име Мерилин

Слободен печат

ФОТО | Миа Костова брутално искрена: Ролката ми е од Зара, а сакото од Бит пазар – Стил имаш или немаш, Шанел не те спасува

СП.

Остави Коментар