ФФМ го суспендираше теренот на Башкими во Куманово

Фото: Screenshot

Дисциплинската комисија на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука за суспензија на теренот во Куманово по инцидентот кој се случи за викендот во натпреварот помеѓу ФК Башкими и ФК Каменица Саса.

Имено, пред крајот на оваа средба навивач на Башкими влезе на теренот и удри еден од гостинските фудбалери. Теренот е суспендиран на неодредено време.

„Комисијата за натпревари на ФФМ на денешната седница донесе одлука со која теренот на ФК Башкими 1947 Куманово  се суспендира за одигрување на првенствени и куп натпревари кога како домаќин е екипата на Башкими 1947 Куманово, се до донесување на конечна одлука на Дисциплинската комисија на ФФМ “, објави на својата официјална страна Фудбалската федерација.

ВИДЕО | Каменица Саса за инцидентот против Башкими: Што треба да се случи за да има реакција?

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот