Февруари во Белград: Брат и сестра се сончаа на плажа, а потоа се капеа во реката Сава (ФОТО)

Денешното убаво и топло време во Белград измами многумина да излезат во парковите и кафулињата, но некои од нив одлучија да одат и еден чекор подалеку.

На социјалните мрежи се појави фотографија од брат и сестра кои го искористија овој ден за да се сончаат, но потоа и да се искапат во реката Сава, на местото популарно како Ада Циганлија.

Многумина на социјалните мрежи беа изненадени од одлуката на Јанко и Нина, кои во костими за капење стојат на плажата покрај реката Сава.

Повод за ваквиот храбар чекор секако бил сончевиот и топол ден, што е крајно необично за почетокот на месец февруари.

Фотографијата од братот и сестрата Јако и Нина, кои се сончаат и се подготвуваат да влезат во водата на Сава собра многу лајкови на социјалните мрежи, но и многу коментари од корисниците.

Прочитајте и...  Хитот на Инстаграм многумина поттикна на креативност, истражете ја вашата и разубавете си го домот

– Го сакаме здравиот живот. По трчањето одлучивме да се искапеме и на тој начин да се освежиме. Беше многу интересно и забавно, а водата многу освежувачка – рече Јанко.

View this post on Instagram

У Београду данас пролеће, а код Вас? Београд, али само за двоје, остали су публика, а публика ко публика, била са скупљим или јефтинијим улазницама само је публика Сад ће неко рећи у ово доба, као да не знате да је овде време одавно плус минус бесконачно. Неки у току живота успеју да уђу у легенду али и убрзо изађу, живот и дела их демантују, они прави, они што умеју да воле како и доликује љубави они су вечни. #nedamosvetinje #podgorica #pokloniosmeh #budimoboljiljudi #novisad #hram #hramsvetogsave #душамоједуше #slavija #terazije #kalemegdan #vracar #zemun #avala #skadarlijastreet #hramsvetogsave #dorcol #skadarlija #vracar #slavija #srbija🇷🇸 #dunav #gardos #knezmihailova #knezmihajlova #beograd #belgrade #srbijа Захвалност Фотографија Милица Настић Антић

A post shared by Dnevna doza BEOGRADA (@dnevnadozabeograda) on

Прочитај повеќе

Виц на денот – Дивјаци

Слободен печат

Бизарна исповед на партнерот на Џорџ Мајкл: Кога го најдов мртов, го фотографирав

Слободен печат

Калиопи: Не се чувствував доволно привлечно за да се соблекувам во спотовите

Слободен печат

Екстравагантните страсти на Че Гевара, имал манири на принц, носел беспрекорни униформи и „ролекс“ часовници, бил извонреден јавач, ја сакал Негрита…

Слободен печат

Патрик Стјуард секој ден чита по еден сонет од Шекспир за луѓето во изолација

Слободен печат

Многумина не веруваа дека таа е најубавата жена за 2019 година – Но не е се во изгледот! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите тврдат дека Марија Шерифовиќ ја покажа саканата личност – Објави фотографија од автомобил како се држат за раце (ФОТО)

Слободен печат

Приказната на Џо Егзотик го освојува светот – Бизарно добра серија што ќе ја изгледате во еден здив

В. Т.

Браво Џенифер: Погледнете како актерката ја изненади медицинската сестра заболена од коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен печат

УПЛАТЕНИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ Ова се познатите личности кои донираа пари во борбата против коронавирусот

Слободен печат

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежби во домашни услови со Маја Талевска Печников (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Фантазија од вкусови за вашата вечера денес – Подгответе ги овие американски палачинки и уживајте!

Слободен печат