„Еуроспорт“: Монако со интерес за Аријан Адеми!

Изворот вели дека Монако не е активен од почетокот на зимскиот преоден рок, но ја следи ситуацијата со 28-годишниот играч од средниот ред на Динамо Загреб.

Македонскиот репрезентативец повторно го привлекува вниманието на трансфер пазарот, претходно беше објавено дека за неговите услуги во трката се најде клуб од Шпанија.

Како што пренесува еден од најреномираните спортски медиуми, „Еуроспорт“, Монако како една од најголемите екипи во Франција покажува интерес за Аријан Адеми.

Изворот вели дека Монако предводен од тренерот Роберт Морено не е активен од почетокот на зимскиот преоден рок, но ја следи ситуацијата со 28-годишниот играч од средниот ред на Динамо Загреб.

После 19. кола во хрватскиот шампионат водат „модрите“ со 47 бодови, 12 повеќе од Хајдук Сплит, додека во француската „Лига 1“ после 19 меча Монако е на осмото место со 29 бодови, 17 помалку зад водечкиот ПСЖ.

Прочитајте и...  НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Нашиот интернационалец кој е вистински лидер во тимот на Динамо Загреб, има вкупно 14 настапи и три голови за најдобрата македонска репрезентација, со еден погодок сезонава во Лигата на шампионите против Шахтјор Доњецк.

Прочитај повеќе

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат

Повторно скандал во Италија, Јувентус и судијата Орсато ја скроија Серија А

Слободен печат

Партизан демантира дека тренерот Милошевиќ добил шамари од навивачите

Слободен печат

Панчев: Црвена звезда можеше долго време да владее во фудбалска Европа

Слободен печат

Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат

На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Слободен печат

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат

Ливерпул се откажа од трансферот на Вернер, нема 60 милиони евра

Слободен печат