Tag : бетис

Спорт Фудбал

Историска пресуда во Шпанија поради местење натпревари

Пет поранешни функционери на Осасуна, двајца поранешни играчи на Бетис, како и двајца бизнисмени, Судот во Навара ги прогласи за виновни и им одреди затворска...
Спорт Фудбал

Сè започна со мајсторија: Првиот гол на Роналдо во сениорската кариера! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кристијано Роналдо во сениорската кариера постигна досега 725 голови на официјалните натпревари. За лисабонските „лавови“ одигра 31 натпревар, беше стрелец на пет голови пред да...
Спорт Фудбал

Екс играч на Барса им пресуди на „кралевите“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Во последниот натпревар од неделната програма на 27. коло во најсилното шпанско првенство, Бетис направи изненадување откако на домашен терен го совлада Реал Мадрид со...
Спорт Фудбал

Барселона не се предава, три асистенции на Лео Меси! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва се комплетираше 23. коло во најсилното шпанско фудбалско првенство, Барселона потешко од очекувањата ја оправда фаворитската улога на гостувањето кај Бетис (2:3). Иако двапати...
Спорт Фудбал

Фудбалерите на Барселона тренираа со затворени очи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во пресрет на неделниот натпревар од 23. коло во најсилното шпанско фудбалско првенство и гостувањето кај Бетис, фудбалерите на Барселонаа имаа еден невообичаен тренинг. Играчите...
Спорт Фудбал

„Еуроспорт“: Монако со интерес за Аријан Адеми!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец повторно го привлекува вниманието на трансфер пазарот, претходно беше објавено дека за неговите услуги во трката се најде клуб од Шпанија. Како што...
Спорт Фудбал

Ги одби Лил и Бордо, Адеми ќе ја прифати понудата од Шпанија!?

Слободен печат
Аријан Адеми (28) во последните две сезони ја одбиваше опцијата за заминување од „Максимир“ иако имаше атрактивни понуди, а според хрватските медиуми дојде уште една...
Спорт Фудбал

Каква најава за дербито на Андалузија, навивачите ги бодреа фудбалерите на Бетис на последниот тренинг (ВИДЕО)

Слободен печат
Едно од највозбудливите дерби пресметки во шпанската Ла Лига се игра вечерва на стадионот „Бенито Виљамарин“ во Севиља (21 ч.). Во дербито на Андалузија, Бетис...
Спорт Фудбал

Ги нема Меси и Суарез, нема проблем тука е Гризман (ВИДЕО)

Слободен печат
Стравувањата од нов кикс на Барселона поради отсуството на Лионел Меси и Луис Суарез не се остварија бидејќи на сцена стави Антоан Гризман. Французинот кој...
Спорт Фудбал

Фекир го откачи Наполи и замина во Шпанија

Слободен печат
Набил Фекир кој минатото лето беше пред трансфер во Ливерпул, конечно го напушти Олимпик Лион и изненадувачки кариерата ќе ја продолжи во Шпанија. Иако Наполи...