12 C
Скопје

Еден продавал, двајца купувале кокаин во Гостивар, сите приведени

Полицијата привела три лица од Гостиварско за трговија со кокаин. Од МВР соопштија дека вчера во 21.30 часот во Гостивар инспектори од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје ги лишиле од слобода лицата К.М.(30) и К.О.(20) од Гостивар и О.С.(19) од с.Горна Бањица, Гостиварско, поради сомнение дека извршиле кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори” и „овозможување на употреба наркотични дроги”.

„При преглед кај К.М. биле пронајдени пет пакувања кокаин кои сакал да им ги продаде на К.О. и О.С. Сите тројца биле приведени во Полициска станица Гостивар и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава по чл.215 и чл.216 од Кривичниот законик“, соопшти МВР.

Прочитајте и...  Кумановецот кој го прегази четиригодишниот Алмир Алиу доби одложување на затворската казна

Поврзани вести

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 49 пациенти, а вкупно се лекуваaт 297 болни

Слободен печат

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 425 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат

Со бразилската мутација може повторно да се заразат до 60 проценти од поранешните пациенти

Слободен печат

Бочварски: Сакаме поширока дискусија за носење на новиот закон за легализација на дивоградбите

Слободен печат

Мета: Ако Рама добие 71 мандат на изборите, без да влијае врз гласањето, ќе дадам оставка и одам во опозиција

Слободен печат

Герасимовски: Матичниот број ќе биде доволна потврда при евентуалните злоупотреби на попишувањето

Лука Андреев

Остави Коментар