Двајцата познати музичари порачаа: На никој не му е поубаво од нас!

Познатиот пејач Жељко Самарџиќ деновиве заедно со неговиот колега и добар пријател, Горан Бреговиќ уживаа на јахта и пловеа по Јадранското море.

Познатите музичари уживаа во морски плодови,  добро вино и пловидба, па со заедничка селфи фотографиија порачаа:

– На никој не му е поубаво од нас. Само да ни е вака секој ден. Голем поздрав од Бока Которска – стои како коментар на фотографијата.

Инаку пејачот Жељко секое лето е стациониран на црногороското крајбежје, односно има свој малечок брод на кој честопати се случува и да покани свои колеги.

 

View this post on Instagram

 

Čekam…

A post shared by Željko Samardžić (@zeljko_samardzic) on

Прочитајте и...  Дара Бубамара го „шутна“ 23-годишното момче по одморот на Малдиви! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Анксиозност или депресија? Kако да ја препознаете разликата

Слободен печат

Манекенката ја откри тајната на совршената кожа: Мајчиното млеко е вистински еликсир за убавина!

Слободен Печат

Нутриционистите советуваат: Со кој пијалак треба да го започнеме денот?

Слободен печат

Може да ви направи повеќе штета наместо корист: Научниците советуваат да се избегнува концептот на обратна диета!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 18 септември: Денес ќе бидете многу снаодливи, па и најголемите проблеми ќе ви станат решливи

Слободен печат

Филип Пешевски пее песна само за нив двајца! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ќерката на Рис Витерспун е клон на својата мајка и вистинска убавица! (ФОТО)

Слободен печат

Го прашаа Аца Лукас што мисли за кавгата помеѓу Цеца и Јелена, еве што одговори! (ФОТО)

Васко Спасоски

Знаете ли зошто Џенис од „Пријатели“ имаше толку иритантен глас? Оваа интересна приказна го создала нејзиниот лик!

Слободен печат

Ја прашаа новата девојка на Бред Пит дали ја мрази Анџелина Џоли, ова е нејзиниот одговор! (ФОТО)

Васко Спасоски

Адриана Лима, Џесика Симпсон… Овие познати лица ја „чувале“ невиноста до бракот

Слободен печат

Твитер му го суспендираше профилот на Канје Вест! (ФОТО)

Васко Спасоски