Tag : Жељко Самарџиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Двајцата познати музичари порачаа: На никој не му е поубаво од нас!

Васко Спасоски
Познатиот пејач Жељко Самарџиќ деновиве заедно со неговиот колега и добар пријател, Горан Бреговиќ уживаа на јахта и пловеа по Јадранското море. Познатите музичари уживаа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Игор Карачиќ објави фотка од Дојран, а Жељко Самарџиќ му напиша: Рај на земјата, уживај пријателе! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поранешниот вардарец, Игор Карачиќ првомајските празници ги поминува во нашата земја, поточно во преубавиот Дојран. Причина за посета како што знаете, е неговата вереница, манекенката...
Еспресо Шоу биз

Калиопи „фатена“ со непознат маж на концертот на Жељко Самарџиќ во Белград? (ФОТО)

Слободен печат
Нашата поп-дива Калиопи Букле вчеравечер како што е редот, го испочитува својот српски колега Жељко Самарџиќ кој одржа спектакуларен концерт во салата „Сава Центар“ во...