Tag : горан бреговиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Двајцата познати музичари порачаа: На никој не му е поубаво од нас!

Васко Спасоски
Познатиот пејач Жељко Самарџиќ деновиве заедно со неговиот колега и добар пријател, Горан Бреговиќ уживаа на јахта и пловеа по Јадранското море. Познатите музичари уживаа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Плагијатите на Бреговиќ: Во мојата музика секогаш ќе се најде нешто и од старата волна (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Пред петнаесетина години францускиот музичар Енрико Масијас наводно го тужел Горан Бреговиќ, тврдејќи дека Бреговиќ во филмот „Arizona Dream“ на Емир Кустурица ја искористил неговата...
Еспресо Шоу биз

Кустурица и Бреговиќ заедно на сцена, а не се ни поздравиле: Му платив да ми напише музика, а тој ми подметна песна (ВИДЕО)

Слободен печат
Горан Бреговиќ и Емир Кустурица веќе со години не разговараат, а настапуваа на иста бина на „Балканс мјузик фестовал“ во Лондон. Како што наведуваат изворите,...