ДРАМА НАД БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ: Пилотот сакал да слета и одеднаш го кренал авионот – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеРегион

ДРАМА НАД БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ: Пилотот сакал да слета и одеднаш го кренал авионот

Вистинска драма се случувала вчера на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, односно над него, јавува српски Курир.

„Пилото на Виз ер тргнал да слетува кога во еден момент видел возило на пистата. Веднаш дал гас и го подигнал авионот. Потоа направи круг и слета“, раскаѓува за Курир еден од патниците.

Според патникот, стјуардесата прво јавила дека пилотот го направил тоа заради времето, а потоа се огласил пилотот и објаснил дека не можел веднаш да слета, бидејќи имало возило на пистата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close