Доста ми е од сѐ: Ријалити шоуто за Кардашијанс останува без една од славните сестри! (ФОТО)

Повеќе од 10 години откако најверојатно најпознатото семејство на светот ја отвори вратата од својот дом, една од прочуените сестри Кардашијанс одлучи да се повлече.

Кортни Кардашијан (40), најстарата членка на кланот Кардашијан-Џенер, повеќе нема да ги дели деталите од својот живот со милионскиот аудиториум!

Како што јавуваат светските медиуми, Кортни соопштила за време на гостувањето во една телевизиска емисија, а не ни криела која е причината.

„Одлучив да поминам повеќе време со своите деца и да им надокнадам се што сме пропуштиле да правиме заедно“, била искрена Кортни.

„Во новата 18 сезона ќе ви додевам уште, но после тоа се поздравуваме“, изјавила таа.

Profimedia

Кога ријалити шоуто „Во чекор со Кардашијанс“ започна да се емитува во 2007 година, Кортни беше слободна девојка без обврски, а денес таа е мајка на 3 деца – момчињата Мејсон (9) и Рејн (4) и девојчето Пенелопи (7), која ги имаше со Скот Дисик. Инаку, Кортни му дозволи на аудиториумот на ова ријалити и камерите дури да присувствуваат и на едно од нејзините породувања. Таа од секогаш била еднакво застапена во шоуто како и нејзините останати сестри, поради што со оваа изјава таа ја изненади американската публика.

На друштвените мрежи можат да се прочитаат коментари дека Кортни никогаш не била опседната со славата и парите, со што од секогаш „штрчела“, па оваа одлука и не етолку шокантна како што делува на прв поглед.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат