До темел изгоре куќа во Бутел - Слободен печат

До темел изгоре куќа во Бутел

Изгоре до темел куќата во скопската наслеба Бутел, во која синоќа избувна пожар.

Причинета е голема материјална штета, но информации за повредени нема.

Од противпожарна единица на Град Скопје информираат дека пожарот избувнал во 20.30 часот во куќа на улiцата „Марко Крале“. Интервенирано е со четири возила и 11 пожарникари.

Пожарот е изгаснат во раните утрински часови.

 

Прочитајте и...  Обвинителен акт за неготинец за разбојништво

Прочитај повеќе

Обвинителен акт за неготинец за разбојништво

МИА Агенција

Сириски државјанин пронајден починат на патот кон планинскиот врв Кобилица

МИА Агенција

Кај Радовиш откриено возило со 32 мигранти

МИА Агенција

Идентификувано безживотното тело пронајдено на Шар Планина

Слободен печат

Момче чувало пиштол во автомобил

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Остави Коментар

два × пет =

Прочитај повеќе

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Слободен печат

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Слободен печат

Тони Јакимовски излезе од притвор

Слободен печат

Тешко повреден работник при поставување на цевковод во Булачани

Слободен печат

Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип и побегнал

Слободен печат

Покренато обвинение против три лица за продажба на марихуана

Слободен печат