ГОРИ КУЌА ВО БУТЕЛ, се гаси струјата низ цела населба (ВИДЕО) – Слободен печат
Хроника

ГОРИ КУЌА ВО БУТЕЛ, се гаси струјата низ цела населба (ВИДЕО)

Голем пожар зафатил куќа во скопската населба Бутел, поради што екипи на ЕВН, веднаш излегле на терен за да ја исклучат струјата во населбата, објавува „24инфо“.

Според пишувањето на порталот, пожарникарите се борат да го локализираат пожарот за да не се прошири на соседните куќи на улицата Андре Мазон, а било побарано засилување од дополнителни противпожарни возила.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close