20 C
Скопје

Дневен хороскоп за 2 април: Ѕвездите ви порачуваат љубовниот живот да го подигнете на повисоко ниво, послушајте ги!

Овен

Оние кои сѐ уште ја бараат сродната душа, денеска на лесен и пријатен начин би можеле да ја најдат меѓу колегите од работа или на место поврзано со работата. Слободно може да ѝ се препуштите на работата, затоа што во активностите ќе најдете сѐ она што сте го очекувале. Сигурно ќе го направите вистинскиот избор.

Бик

Проблеми ве очекуваат во соработката со странските соработници. Комуникцијата не е најдобра бидејќи тие одеднаш ги менуваат своите планови. Конечно запознавате личност од спротивниот пол која остава одличен впечаток. Се посветувате на деловни проблеми, наоѓате инстантно решение, сите ќе бидат задоволни.

Близнаци

Денес ве очекуваат добри вести, но мора да се справите со личните проблеми ако сакате да си го подобрите расположението. На работното место сега е одличен период да го подобрите односот со колегите и да им ставите крај на некои недоразбирања. На емотивно поле ќе треба да донесе важна одлука – не двоумете се,

Рак

Ќе бидете привлечни, шармантни, полетни. Вашата прекрасна насмевка и настап ќе ви донесат многу додворувачи. Ако сте доследни и ако соработувате, ќе бидете во можност да ги задоволите и најпребирливите клиенти или шефови. Ќе предизвикувате внимание каде и да се појавите, но нема да знаете кого да одберете.

Лав

Во односот со саканата личност, само фантазирате наместо да преземате акција. Потрудете се денес да стоите цврсто со двете нозе на земја и тргнете напред. Некој совршен се наоѓа токму пред вас, а вие никако не би сакале тоа да го пропуштите. Денес, можеби ќе бидете во можност да се разберете себеси кога станува збор за такво нешто.

Девица

Денес ќе мора да ја пронајдете разликата помеѓу страста и романтиката, бидејќи постои голема разлика. Во вашата врска, се чини дека едниот го блокира другиот, но тоа не мора да биде така. Сè што треба да направите е да го пронајдете клучот што ги отклучува вашите и на партнерот различните аспекти и користите го во склад со тоа.

Вага

Понекогаш луѓето прибегнуваат кон секакви манипулативни игри во врската, со цел да го добијат она што го сакаат или едноставно да привлечат внимание. Секако, обично е доволно само да се каже што се сака, но тоа не се прави поради стравот да не ве отфрлат. Размислете како разните игри ве оддалечуваат вас и партнерот.

Скорпија

Вие сте голем борец и не се откажувате од започнатите работи. Можна е нова и успешна деловна соработка. Мечтаете за некоја врска од минатото или за можноста да се впуштите во тајна авантура со некоја личност. Обрнете му внимание на физичкиот изглед. Искористете ја пораката која ѕвездите денес ви ја испраќаат.

Стрелец

Понекогаш во животот, без оглед колку и да се обидувате да ја постигнете својата цел и да ги испробате сите сигурни методи што ги користат другите, едноставно постои нешто што не е во ред. Ѕвездите ви порачуваат дека вашиот љубовен живот треба да се подигне на повисоко ниво и да внесете малку повеќе страст во него.

Јарец

Искористете ги сите материјални работи што ви се при рака за да создадете вистинска романтична атмосфера вечерва. Страста ќе дојде сама од себе. Партнерот нема да остане рамнодушен и сигурно уште повеќе ќе ви се наклони. Денес, под влијание на астралната енергија, ќе бидете постраствени од вообичаеното.

Водолија

Колкупати сте му рекле на вашиот партнер како се чувствувате и колку ви значи, а немало никаква реакција од него, како да не ви верува? Денес, sвездите ви нудат можност да пронајдете сосема нов начин да создадете романтична ситуација. Направете си едноставна романтична вечера, не заборавајте на виното, музиката.

Риби

Ѕвездите денес би можеле да внесат малку магија во вашата врска. Точно навреме, затоа што помисливте дека немате возбуда долго време. Се прашувате дали постои страст помеѓу вас? Сигурно дека постои, но најверојатно е потребно да се соберат коцките и да се усогласат, за да го доживее својот вистински момент.

Поврзани вести

ФОТО | Се вакцинираше актерката Џенифер Анистон: Јас сум привилегирана

Слободен печат

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

Остави Коментар