Џони Деп пред судијата го раскажа цел живот – од зависноста и забавувањето со Кејт Мос до ноќта кога умре Ривер Феникс

На првиот ден од големото судење, на кое се најде поради обвиненијата од бившата сопруга Амбер Хард, Џони Деп призна дека секојдневно, од неговата 14-та година земал разни дроги, како во 1995 година искршил се во хотелската соба пред неговата тогашна девојка Кејт Мос, но и за неговото необично пријателство со Кит Ричардс и Мерилин Менсон.

Џони Деп со Кејт Мос/Profimedia

Отворајќи ја својата душа и зборувајќи за лошото минато, Деп откри детали од неговиот живот, како тоа дека како тинејџер се напил од таблетите за смирување на мајка му, по што почнал да ужива во разни опијати. За 76-годишната ѕвезда на „Ролин стоунс“, Кит Ричардс, рекол дека му е близок пријател, како и Мерилин Мансон, со кого знаел да се дрогира.

Џони Деп со Иги Поп/Profimedia

58-годишниот Џони Деп, кој на суд стигна со заштитна маска, се присетил и на демолирањето на хотелската соба во 1995 година, пред тогашната девојка Кејт Мос, кога направил штета од 10.000 долари.

Прочитајте и...  Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)
Џони Деп со Ванеса Паради/Profimedia

А како почнало се?

Така што мајка му го замолила да оди до аптеката и да и купи таблети за смирување, а тој на своја рака одлучил да испроба една.

„Мајка ми ми рече да и земам таблети за смирување, а јас одлучив да испробам една. Кога ја испив, сфатив дека на тој начин можам да ја затапам целата болка што ја чувствувам. Отсекогаш ме привлекуваа различни култури и луѓе. На пример, мои идоли беа Џефри Чосер и Томас де Квинси, двајцата зависници од опиум.“

Деп и Паради/Profimedia
Деп и Мос/Profimedia

Откако признал дека барем двапати земал дрога со Мерилин Менсон, судијката го прашала Деп за ноќта кога во неговиот клуб „Вајпер рум“ почина Ривер Феникс од предозирање.

Тој почина на плочникот пред мојот клуб. Колку што знам, Ривер почна да се чувствува лошо, почна да се поти и тргна кон излезот, а кога излезе, едноставно падна“.

На коментарот на судијката дека се опкружил со луѓе кои не знаат да му кажат не и кои ако посака ќе му набават секаква дрога, глумецот одговорил:

Прочитајте и...  Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Не. Постојат луѓе кои работат за мене и оние кои работат со мене“.

Деп со неговиот пријател Мерилин Менсон/Profimedia

Деп откри и зошто искршил се во хотелската соба Њујорк во 1995 година.

Бев лут, но тоа не значи дека имам проблеми со бесот. Едноставно го исфрлав бесот од себе. Тоа е мој начин на изразување. Некогаш се изразувам така што се смеам, што не значи дека имам проблем со духовитоста“, додал Деп.

Обинителот инсистирал дека на сето тоа претходела кавга со Кејт Мос.

Тоа беше претпоставка на медиумите зашто така ја подигнаа продажбата, но на крај, подобро што го нападнав каучот, отколку човечко суштество, нели?“, одговори глумецот.

Освен дрогата, уште еднаш се потврди дека Деп ужива во црното вино до таа мера што месечно троши и по 30.000 долари, иако глумецот вели дека целото тоа вино не го пиел сам.

Прочитајте и...  Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)
Деп со Кит Ричардс од „Ролинг стоунс“

По прекинувањето на врската со Ванеса Паради, со која има две деца, се обидел да го остави алкохолот.

Потоа Деп под заклетва рекол дека никогаш не ја удрил бившата жена Амбер Хард и дека така е воспитан, како кавалер.

СКАНДАЛ поради шокантно аудио: Кој е вистинскиот насилник, ЏОНИ ДЕП или АМБЕР ХЕРД?

Тоа е дел од мојот морален код, што никогаш не би можел да удрам жена и тоа во никакви околности и никогаш не би го направил тоа“, рекол Деп, кој тврди дека всушност таа него физички го злоставувала.

Ќе видиме што ќе донесе разврската на судењето.

Амбер Хард со поддршка пред судењето/EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA
џони деп
EPA-EFE/NEIL HALL

Во судница прикажана слика од крвавиот Џони Деп на носилки, актерот првпат кажа што му направила Амбер (ФОТО+ВИДЕО)

Скандалозниот развод на Џони Деп и Амбер Хард поприма нови размери: Се спомува Илон Маск и секс во тројка

Прочитај повеќе

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат

Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат

Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Слободен печат

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години ја криеја од јавноста – Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Слободен печат

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат