Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Актерот Џони Деп денес започнува судската парница против британскиот таблоид, која најверојатно ќе открие детали од приватниот живот на холивудската ѕвезда и неговата поранешна сопруга Амбер Херд.

Фото: Профимедиа

Џони Деп (57), ѕвездата на филмовите „Pirates of the Caribbean“ го тужеше британскиот таблоид „The Sun“ и неговиот извршен уредник Ден Вотон (37) за клевета поради текстот на Вотон од 2018 година во кој тој го нарече „тепач на сопругата“.

Предметот ќе го води Лондонскиот висок суд и судењето треба да трае 3 недели, а исказ треба да дадат актерот и поранешната сопруга и актерка Амбер Херд (34).

Парот се запознал во 2011 година на снимањето на филмот „The Rum Diary“ и се венчал во 2015 година. Актерката побарала развод после 15 месеци брак и барала од судот забрана за пристап против Деп. Таа го обвинила за физичко малтретирање, што тој го негирал. Тие се развеле во 2017 година и тогаш била укината забраната за пристап, а Деп се согласил да ѝ исплати седум милиони долари.

Прочитајте и...  Оваа храна ни ја одзема енергијата, избегнувајте ја што повеќе
профимедиа

„The Sun“ се обиделе минатата недела во судот да ја отфрлат тужбата, но не успеале, иако судијата оценил дека Деп не ја доставил потребната документација, помеѓу останатото и неговиот список за телефонски повици.

Иако Амбер го обвинила Деп за физичко малтретирање, не било се така „црно на бело“. Британскиот „Daily Mail“ добил аудиоснимки од 2015 година на кои јасно се слуша како актерката признава дека таа физички го нападнала својот поранешен сопруг.

Прочитај повеќе

ВРИЈАТ социјалните мрежи: Панчо од ДНК од Охрид порача „Лепотици, не секој газ е наменет за танга по плажа“ (ФОТО)

Слободен печат.

Бијонсе во соработка со Дизни сними раскошен визуелен албум (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Слободен печат

Хороскоп за 3 август: Раковите ќе флертуваат со колега, пред Скорпиите дилема

Слободен печат

Виц на денот – Сирење

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рита Ора топлес на Ибица: Пејачката ужива во летото!

Слободен Печат

Дали некои луѓе имаат заштита од коронавирусот?

Слободен Печат

Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Слободен Печат

Темната страна на писателот на книгата „Алиса во земјата на чудата“, кое било девојчето Алис и зошто ја фотографирал гола?

Слободен Печат

Пет причини зошто да ги јадете семките од лубеница кои се исклучително добри за вашето здравје!

Слободен Печат

Преубавата принцеза која го променила најконзервативното кралство, отворила училишта и болници, а луѓето ја гледале како филмска ѕвезда

Слободен печат