Џафери доби внук, откажана најавената собраниска седница

За денеска во Собранието требаше да се одржи конститутивната седница на новиот собраниски состав, но собраниските служби известија дека претседавачот на седницата поради семејни причини денеска нема да го закаже продолжението на седницата.

Поранешниот спикер на Собранието на Македонија Талат Џафери на својот Фејсбук профил објави дека се породила неговата ќерка Бесиана и го родила малиот Фрашер.

„Благословени и пресреќни сме по вестта дека ќерката Бесиана на свет го донесе нашиот внук, Фрашер! Двајцата се добро, на нас е да се радуваме на убавите моменти“, напиша Џафери на својот фејсбук профил.

За денеска во Собранието требаше да се одржи конститутивната седница на новиот собраниски состав, но собраниските служби известија дека претседавачот на седницата поради семејни причини денеска нема да го закаже продолжението на седницата.

Прочитајте и...  Во Хрватска самоизолација намалена од 14 на 10 дена

Прочитај повеќе

Во Хрватска самоизолација намалена од 14 на 10 дена

Слободен печат

Столтенберг: Пандемијата се користи за да се ослабне НАТО

Слободен печат

Во Италија задолжително тестирање на патниците од Париз

Слободен печат

Гутереш: Со поблиска соработка до решение за предизвиците со кои се соочува светот

Слободен печат

Словенија се соочува со полни болници и недостиг на медицински персонал

Слободен печат

Во Минхен маските стануваат задолжителни на јавни места

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Британија соочена со пораст на смртноста од Ковид-19

Слободен печат

ЕУ не постигна договор за санкции против Белорусија

МИА Агенција

Седница на ОН по повод 75. роденден

Слободен печат

Милошоски: Владата да најде решение децата со посебни потреби да се вратат на настава

Весна Тодоровска

Унгарија го поддржува Косово, обврските за визна либерализација се исполнети

Илинка Иљоска

Аун: Либан ќе биде на пат кон пеколот ако не добие нова влада

Слободен печат